Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UZUN GARANTİ SAVSATASI
#1
değerli tüketici kardeşlerim lütfen bu konu altında yazacaklarıma kulak verin elimden geldiğince dilim döndüğünce sizleri çok önemli bir yalanın ortasında bilgilendirmeye çalışacağım.

  günümüzde birçok marka,model ve önüne gelenin klima adı altında çöp tenekesi ürettirdiği bir dönemdeyiz.nerdeyse artık her insan adına klima ürettirecekler o kadar bu iş çığırından çıkmış durumda.her marka kendi adına klima ürettiriyor.dikkat edilirse ürettiriyor üretmiyor.yani fason klima yaptırıyor.fason klimaya ne kadar para verirseniz karşılığını o kadar alırsınız.üç kuruşa kimse size A kalite bir mal yapmaz.kaldıki fason veren firmada zaten bunu yaptırmaz.amaç piyasada bizde varız ,bizimde klimamız var demek ve bunu üzerinden gelir elde etmek.
  üretim ve ürettirmek konusunda herhangi bir yasak yok tam tersine nasıl üretileceği konusundada bir limit yok.yani ince bir sac(teneke) içine yerleştirin birkaç bileşken işlem tamamdır alın size cillop gibi çöp tenkesi.ülkemiz malesef klima sektöründe ve piyasasında çöplüğe dönmüş durumda.bu gün temizlemeye kalkın inanın birkaç sayılı marka ve modelden başkası kalmaz alayı temizlenir.gelin görünki bununda imkanı yok temizlenmez de temizletmezlerde.klima kelimesinin ve görevinin karşılığını veren marka çok azdır ülkemizde.yani demem oki her gördüğünüz sakallıyı dedeniz sanmayın.her teneke parçası klima değil.inanın birçok klimadan daha iyi klimayı soğutma sistemini şehirlerimizde olan soğutmacılar daha iyi üretiyor ve üretir.işin sırrı bu işin tekniğinde gizli olan ve dünyada bunu becerebilen birkaç markada saklı yatıyor.

yani sizlere anlatılan gibi kompresör,kart,fan,cart curt bunları topla bir araya klima olsun gibi değil bu iş.bunları size söyleyenler yazanlar işte tekene parçaları diye tabir ettiğim basit düz ayak üretim yapan firma ve firmanın uşaklarıdır.bu işi o kadar basit görüyorlarki basit klima üretiyorlar.sonrada utanmadan yüzleri hiç kızarmadan çıkıp  bizim klimamız şöyle bizim klimamız böyle deyip üstüne birde güzel fiyat etiketi çakıp veriyorlar bilinçsiz tüketicinin kucağına.onlar para desteliyor palet palet bizlerde dert,sıkıntı,aldatılmışlık,kandırılmışlık,...... larımızla başbaşa kalıyoruz.

   lafı çok fazla uzatıp okuyanları sıkmak istemem.soranlara zaten zaman zaman açıklama ve bilgilendirmeyi yapıyorum.

asıl meseleye gelirsek teneke klimalar meselesi.ben şahsen üretim maliyeti ve kalite bazı karşısında ki fiyatlandırmayı gerçekçi olarak yapılan hiçbir marka,sektör,ürün....... işine karşı değilim.yetkerki verdiğinizle aldığınız orantılı olsun.ama siz üç kuruşluk bir mala tutupta gerçek kalite bazında a sınıfı bir malın fiyatını basarsanız işte ozaman tefe koyar kıçınada teneke bağlar böyle rezil ederim.buda biryana bu kıçıkırık klimalarla tutup gene olurmu oda klima buda klima aynı işi yapıyor deyip üst klasman bir klimayı bir tutar ve bunu topluma böyle lansedip ve kabullendirmeye zorlar,mecbur bırakır,karşıt görüşleri cezalandırırsanız işte o aklın bu şaheserine tükürürüm.ve bu yazıyı yazma sebeblerimden biriside işte tamda budur.

  kardeşlerim uyanık olun düpedüz belirli bir kalıbın altına girmiş bürünmüş saklanmış zihniyeti başka işlerde olan amaçları çok farklı olan birçok aklın tasarruf edemeyeceği kadar büyük bir oyunun içinde yoğruluyorsunuz,kandırılıyorsunuz aldatılıyorsunuz.gözünüze baka baka kibarca çok güzel süslenmiş yalanlarla beyinlere faklı fikirler şırıngalanıyor.bunu yapan lar  gözünüzü açarsanız görmek hiçte  zor olmasa gerek.

   gelelim çöplerin allanıp pullanıp dışı süslenip birde yetmedi uzun garanti adı altında tüketiciye servis edilmesine.
KOSKOCAMAN BİR YALAN YALAN YALAN.SİZLERİ BİZLERİ ALDATMAK, YÖNLENDİRMEK,DİKKAT ÇEKEREK KANDİ MALLARINI SATMAK VS VS   İÇİN ÜRETİLMİŞ SANAL BİR YALAN.bir kişi çıksın bana desinki benim klimam 5-7 yıllık garantili aldım.atıyorum 6.yılında arıza verdi ve bu garantiyi sağlayan firma benim klimamın arızasını ücretsiz garanti kapsamında giderdi.burdan hodri meydan diyorum bu yalanları sıkan yalancılara bana örneklerle gelin bakalım kaç kişi bulabileceksiniz.


sizi bilmem ama ben sizinle ilgili çok şikayet bulup buraya basacağım.ülkemizde bırakın 5 i- 7 yi  daha 2-3 yıl olan ana garanti hizmetini vermekten aciz olan kaçan mağdur eden o kadar firma varki kaldıki uzun garanti hizmeti.gülüyorum gerçekten gülüyorum ama bunlara inananlara gülüyorum.hadi yapan yazan empoze eden bir amaç için yapıyorda inananlar kendi parasıyla emeğiyle buna kanıyor ya gerçekten gülüyorum.
 
     acaba bu uzun garanti yalanı safsatası neden yapılıyor neden kandırılıyoruz.düşünüyorum düşünüyorum yalanla para kazanmak için demekten başka aklıma birşey gelmiyor.kardeşlerim herkez gazı vermesini yi bilir al demesini vur demesini iyi bilir ama başınıza ters bir durum geldiğinde size yapın alın diyenlermi sizin mağduriyetinizi giderecek yardım edecek.yada bu kişiler kaç kişinin sorunun çözmüş komik gerçekten mantık dışı bir yönlendirmeler yaşıyoruz.

   ha birde bu kişler beyfendiymiş bizler se sokak serserisiymişiz.bu kişlerin yalanla edebiyatı birleştiğinde çok güzel bir karışım çıkıyor muş insanları tatlı öpüyormuş hissettirmeden.neymiş bizimki çok sertmiş.ulan yalan konuşup beyfendi olacağıma bildiğim doğruları korkmadan yazarım karşınızda korkmadan dururum sokak serserisi olurum ağzı bozuk olurum.kan emici olmaktan sa insan kanı emmektense varsın ben kibar olmayım varsın dilim tatlı olmasın yeterki bu bedene haram sızmasın.

   kardeşlerim uzun garanti vaat edipte kandırılmak biryana sizleri bu söylem altında yönlendirme yaparak kandıranlara itibar eder dinlerseniz çok ağlarsınız.haksızlıkla para kazananları çok beslersiniz.
bakınız marka başka satış vaadi sonrası uzuuuuuuuuuuuuuuuuuuuunn  garanti yalanı başka bir olay.marka düşmanlığım asla yoktur.yeterki malını ederince satsın hizmetini adam gibi versin.
   
     kesinlikle ve kesinlikle hiçbir zaman o parayı haketmeyen,adı klima kendisi çöp tekenesi olan :

BAYMAK,YORK,SİGMA,AİRFEL DAYLUX,GREE VE TÜREVLERİ,SAMSUNG,LG,..........GİBİ BİRÇOK MARKA VAR.

peki neden arçelik,vestel,beko yazmadım kırmızı harfle.çünki yukarıdaki markalardan farklı olarak müşteri memnunniyeti hizmeti var.azda olsa insanları insan yerine koyarak içi boş olsada bir hizmet veriyorlar.gel gelelim klimaları malesef üzülerek yazsamda vasat.o paraları haketmiyor arkadaş etmiyor.aynı paraya muadili sağlam bir klima var iken neden gidip olması gereken malzemeyi kullanmayan bu markaları alayım.sonrada diyorlar yerli neden önermiyorsunuz.neden önermeyim ederince satılsın bakın nasıl öneriyorum.hatta geçmişimdede önermişliklerim vardır.kefil olmam ama öneririm yeterki kanratın topuzu hep üreticiye kaymasın.birazda tüketiciye doğru yönlensin yada ortada dursun.

   evet yerli markaların kalitesi a sınıfı olmayabilir,kalitesiz olabilir ama birçok yabancı markaya göre bana göre gene on numaradır.örneğin baymak oyuncak klimaları.resmen oyuncak ve asla o parayı haketmeyen vasatında vasatı bir marka.zaten üreticisi kafadan falso kaldıki klimaları olmasın.baymak kendi üretmiyor ve çinde en ucuz klima üreten merdivenaltı diye mecazi anlamda kullanabileceğimiz bir şirkette üretim yaptırıyor.göz göre göre paranıza kendinize ailenize çevrenize zarar veriyorsunuz.baymak alacağınıza gidin arçelik alın en doğru seçimi yapmış olursunuz.hiç olmadı hizmet görürsünüz insan sınıfına sokulduğunuzu görürsünüz.

   york klima alacağınıza gidin gene yerli markayı alın,sigma lacağınıza gidin gene aynı şekilde.çünki bunların yerlilerden üstün bir tarafı yok.hepsi aynı katagoride klasik üretim bandında.e ozaman neden fazla para verip birde karşılığında hizmet alamayasınız.

baymakla ilgili ortalık şikayet akıyor hepsini basamam tabi ama en azından birkaç örnek basmak isterim ve araştıran herkişide bunları görecektir.marka düşmanlığı adına değil bilgilendirmek adına bunları artniyete çekecek kişiler iyi telaffuz etmesi açısından uyarıyorum.

  bu konu altında birçok mecazi anlam olarak kullandığım teneke parçası çöpleri paylaşacağım.gerekirse yazıma ekleme ile devam edeceğim.

AYRICA AŞAGIDAKİ KONULARI OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM:

http://klimaforumu.net/konu-gree-uretimi...durun.html

http://klimaforumu.net/konu-aliminyum-kl...durun.html

http://klimaforumu.net/konu-aluminyum-mo...urmak.html

http://klimaforumu.net/konu-samsung-klim...durun.html

http://klimaforumu.net/konu-vestel-klima...kacin.html
Diğer Foruma Giden Buraya Gelmesin. Tıklayın

klimalarımızda mutlaka kurulumda vakum yaptırmayı es geçmeyelim.

Ara
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#2
resim

resim
resim


resimresim


resim

resim

resim


resim

resim

resim

resim


resim


resim

resim


UZARDA UZAR GİDER BÖYLE YÜZLERCE KANIT MAĞDURİYETLER.ŞİMDİK ÖRÜMCEK BEYİNLİLER DERKİ EN KALİTELİ KLİMADA YOKMU.VAR TABİKİ KUL YAPISI BUNLAR.AMA KAÇLTANE VAR ONU GÖSTERİN.VE MAĞDUR EDİLEN KAÇ KİŞİ VAR ONUDA GÖSTERİN.ARIZA ÇIKAR HİÇ ÇIKMAZ DİYEN HALTETMİŞTİR.ÖNEMLİ OLAN BU DURUM KARŞISINDA TÜKETİCİYİ GÜLDÜRMEK MAĞDUR ETMEMEK.

BU ŞİKAYETLERİ BEN UYDURMADIM YÜZLERCE VAR ARAŞTIRANA.İŞTE 7 YIL GARANTİ 5 YIL GARANTİNİN VELİNİMETLERİ BUNLAR OLSA GEREK BÜYÜK BİR MAĞDURİYET TOPLUMU YARATMAK.ŞİMDİK SİZE BU KLİMALARI ÖNERENLERE GİDİN BU MAĞDURİYETLERİ GİDERSİNLER.LAF SALATASI YAPMAKLA OLMUYOR BU İŞLER.İŞKEMBE GENİŞ NASIL OLSA SIK SIK YALANI BİTMEZ.
Diğer Foruma Giden Buraya Gelmesin. Tıklayın

klimalarımızda mutlaka kurulumda vakum yaptırmayı es geçmeyelim.

Ara
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#3
Vallahı adamlara helal olsun tenekeye 7 yıl garantı verıyor

ıyı cesaret  Yerlerde
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#4
Azizim; olay 5 veya 7 yıl garanti vermek değil, olay sattığım malın arkasında durmak tır.. Sen malının arkasında durmadıktan sonra, 10 yıl garanti versen ne olur vermesen ne olur. Bizim ticaret erbaplarının ahlakı yok denecek kadar az maalesef.. Ben malının arkasında dyrmayanlara şunu diyorum.

resim

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ara
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#5
şu memleketin haline bakın arkadaş ağlayan ağlayana mağdur olan olana.baştan doğru söyleyeni dinlemezseniz daha çoook ağlarsınız.piyasadaki yalancı gazcılara inana durun böylelikle ağlayan klima topiği oluşturacağım sizin için.defalarca yazdım gene yazayım görmek istemeyen ahmaklar için(onlarda kendilerini pek ala çok iyi biliyor):

para kazanmak için kurulan forum,kişi,kişiler,o forumlarda bulunan kapı köpekleri(yorum yapan değil o köpekler kendilerini bilir),esnaf vs vs asla ve asla size doğru bilgi vermez çünki ucunda para hırsı var.
bazıları ise ben bilmem annem bilir ayağına safa yatıyor yersen

demem oki siz bu üçkağıtçılara inanmaya devam ettikçe ağlama duvarında çok ağlarsınız.tüketiciler diğer forumlar tarafından resmen kandırılıyorsunuz sizlere gerçek bilgiyi açıkca yazan yok kaçak güreşiyorlar.derlerki şimdik bizi kötülüyor algı yaratıyor vs.bu gibi yağlı lokmaları yutanlar yiyenler mağdur olmaya devam edeceklerdir.etmelilerde.bizim insanımız doğruları söyleyeni çok sevmez kaypak olacaksın hile hurda yalan dolan ballı sözler kullanacaksın on numara olursun.ha bizimde çok umrumuzda sanki.isteyen istediğine inanmakla vs çok özgür bir ülkede yaşıyoruz.bu özgürlükler altındada beyinleri yalanla yoğrulmuş kişiliği bozuk kişiler atlarını çok güzel koşturuyor.uyanık olan kendini kurtarıyor uyanık olmayan iki süslü cümleye kananlarda yırtınıyor.

   okumayı araştırmayı çok sevmeyen insanlarla dolu bir toplumdayız malesef.ama ben genede birkaç mağduriyet resimleri basayım.belki arada gözü kayan olurda aklı başına gelir.

naylon samsung klima mağdurları binlerce var.hepsini buraya basmaya kalkarsam sayfalar alır başını gider zaten kimsede bakmaz.hoş araştırmacı olana heryerde bulabileceği türden şikayetler bunlar.araştırmayanlarında halini okuyun siz görün:

resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim


resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim


uzun garantili adı altında malesef kandırılıyorsunuz.kimse bu hizmeti bu garanti süresini veren firmalardan alamaz.size bunları öneren lerde bilmiyormu bunu biliyor ama biryanı kar odaklı biryanı sidik yarışı odaklı biryanı bozuk odaklı .......oluncak ortada cirit atıyorlar.
bakınız bunların hepsi firmalar tarafından sizlere sunulmuş sanal şatış projeleridir.ana garantiye bin dereden bin su getirip bahane bulan kullanıcı hatası şebeke hatası gibi eklemeler yapan bir sektörde siz 7 yılı 5 yılı ancak rüyanızda görürsünüz hoş onada inanırsanız işiniz yaş sonuçta bir rüya.

Diğer Foruma Giden Buraya Gelmesin. Tıklayın

klimalarımızda mutlaka kurulumda vakum yaptırmayı es geçmeyelim.

Ara
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#6
resim

  işte dediğim dolandırıcılardan birisi bu karaktersiz adam.aç gözlü doymak bilmeyen haramzade ırz  düşmanı şarabcı birol.kamuranalirıza ilk defa işe yarar bir iş yaptı güzel yakalamış ortada olan sahtekarlığı.
izmir ilinde biri buca diğeri bornova arada 400 tl fark var.bu neyin farkı.adam bornovada 2200 tl diyor o uyanık üçkatçıda internetden bahsediyor.sorulan soruya kaçamak cevap verene kadar adam gibi söylesene ben karımın üstüne ayrı  olarak şarap paramı koyuyorum diye bire gafil.

işte bu sahtekar ve sahtekarlar olduğu sürece sizlerde bu adileri beslediğinz sürece daha çok fark koyarlar birde güzel güzel kakalarlar.bu neyin farkı arkadaş klima aynı klima malzeme aynı malzeme.acaba birol şerefsizi özel bir katkımı yapıyorki klimaya bu farkı alıyor.ticaret serbest evetde hep haram yiyenleremi serbest sahtekar.sen hem 400 tl fark alıyorsun diğer bayiden fazla olarak hemde ana kar marcın var.demekki çakal aza kanmıyor 1000 alacağıma 1400 alıyım diyorsun he.e normaldir adam hırsızlıkta on numara beş yıldız.mesleğin kaşarı olmuş nede olsa meslek yalancıların cirit attığı bir meslek.buda profesyonel haram yiyen domuz.

bizim insanımızda bunları göremeyecek kadar kör olmuş.alırken bunları görmüyoruz ama işler ters gittimi ağlamayı çok iyi biliyoruz.işini baştan sağlam yap sonradan ağlama bu kadar basit.sen gidip merdivenaltı klima satan birine inanırsan,sen gidip çöpçüler kralı firmanın uşaklarına inanırsan bende derimki kendi düşen ağlamaz bay bay.
Diğer Foruma Giden Buraya Gelmesin. Tıklayın

klimalarımızda mutlaka kurulumda vakum yaptırmayı es geçmeyelim.

Ara
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#7
sıra geldi lg rezilliklerine.insanlar arkadaşlar uyanın artık gerçekten uyanın.delilerin attığı kuyuda taş aramayın.lg kim klima kim.hadi üretti teneke parçalarınıda bu fahiş fiyatlar ne bu çöplere.safım insanlarda piyasadaki şerefsizlerin gazına geliyor iyi klima sanıyor.lg basit klasik klima üretiyor.hiçbirzaman gerçek anlamda üst klasman klima bu haliyle bu kafayla üretemez de üretmezde.kalitesizliği biryana kasap servisleri pazarcı mantığıyla çalışan servisleri klimadan bihabersiz ler.bunların önce lg genel merkez olmak üzere alayını eğitime tabi tutmak gerekiyor.insanları bu kadar saf aptal yerine koyan bir firmaya hizmet etmeyin cebinizdeki üç kuruşla.

  lg klima alcağınıza gidin arçelik-beko alın onkat daha iyi seçim yapmış olursunuz.aynı bant aynı klasman klima bunlar.lg nin artısı yok arkadaş yok.klimaları vasat müşteri hizmeti hiçyok klimayı sattımı işiniz biter.aynı samsungta böyle.bunlar iki uyanık koreli safım insanların saflığından faydalanıyor.arçelikte hizmet on numara ve gerçekten sizi insan sınıfına koyarlar hizmeti ayağınıza getirirler.lg ye bu kadar yüksek fahiş fiyatlar ödemeyin yazıktır günahtır.netde gaz veren birtane şerefsiz kanıbozuk sizleri zehirliyor bile bile.sizlerde bu hastalığa yakalanıyorsunuz sonrası mı okuyun aşağıdakileride görün.binlerce şikasyet var çözen yok.

şimdik ozaman ben soruyorum size: size lg öneren kanıbozuklar yarın olası bir ters durumda aynı şekilde size yardımcı olacaklarmı.asla olmayacaklar.adları üstünde bunlar kanı bozuk kişiler.damarında türk kanı olmayan ama bu memleketin ekmeğini yiyen suyunu içen hangi bayrağa hizmet ettikleri belli olmayan ............................gerisinide siz tamamlayın.
  okuma alışlkanlığımız yok ama ben birkaç şikayet örneğini basayım.binlerce şikayet var.binlerce mağdur var.paranızdanmı bıktınız kardeşim  ikitane aç kapı köpeklerine kanıyorsunuz.


uzun garanti safsatası hikayesini size anlatan lar görmüyormu acaba daha hiçbir klimaya normal hizmeti veremiyor bu firmalar.bunları bile bile neden insanların kanına giriliyor.insan değerinin hiçmi önemi yok bunların gözünde.yapmayın böyle müslüman müslümana bu hainliği yapmaz.


resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim
Diğer Foruma Giden Buraya Gelmesin. Tıklayın

klimalarımızda mutlaka kurulumda vakum yaptırmayı es geçmeyelim.

Ara
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen: Turbo k.arza78
#8
@[b]Nnick  şu uzun garanti hikayesine bir şarkı yazıverde el ele bir uzun garanti horonu çekelim. Yerlerde [/b]
Diğer Foruma Giden Buraya Gelmesin. Tıklayın

klimalarımızda mutlaka kurulumda vakum yaptırmayı es geçmeyelim.

Ara
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen: Turbo k.arza78
#9
(25-03-2017, Saat: 22:08)ghostkiller1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @[b]Nnick  şu uzun garanti hikayesine bir şarkı yazıverde el ele bir uzun garanti horonu çekelim. Yerlerde [/b]

Şarkıları en son 1. Sınıfta yazmıştım.  Kıskıs Ama katılıyorum bu konuda. Tabii ki her insan ME alamaz. Ama en azından burada bütçemize göre en iyi malı seçmek lazım. LG Samsung teknolojik görünme derdindeler. Ama ben teknolojide değişen bi durum görmedim. Zaten kalite mal alınca en üst düzey teknolojiye sahip olunuyor hocam. Telefon değil ki bu teknolojiye göre mal alalım.
Ara
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:
#10
(25-03-2017, Saat: 22:08)ghostkiller1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @[b]Nnick  şu uzun garanti hikayesine bir şarkı yazıverde el ele bir uzun garanti horonu çekelim. Yerlerde [/b]

Şarkıları en son 1. Sınıfta yazmıştım.  Kıskıs Ama katılıyorum bu konuda. Tabii ki her insan ME alamaz. Ama en azından burada bütçemize göre en iyi malı seçmek lazım. LG Samsung teknolojik görünme derdindeler. Ama ben teknolojide değişen bi durum görmedim. Zaten kalite mal alınca en üst düzey teknolojiye sahip olunuyor hocam. Telefon değil ki bu teknolojiye göre mal alalım.
Ara
Cevapla
Teşekkür tarafından verilen:


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi